Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

PASOWANIE NA MIESZKAŃCA BURSY

DSC0277226 października odbyły się „Otrzęsiny” nowych mieszkańców Bursy. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był „Dziki Zachód” a konkretnie życie i zwyczaje Indian. Na tą okoliczność Bursa zmieniła się w wioskę indiańską. Blade Twarze, czyli nowi mieszkańcy Bursy, zostali poddani wielu próbom przygotowanym przez Radę Starszych, Wielkiego Wodza i Piękną Sqo. Wszystkie konkurencje przebiegały w iście indiańskim stylu. Uczestnicy musieli wykazać się dużą sprawnością i pomysłowością wykonując przydzielone im zadania.


Na zakończenie imprezy, po złożeniu przysięgi i obcięciu symbolicznych kocich ogonków, młodzi Indianie, otrzymali znaczki, upamiętniające ważny dla nich dzień. Od tego momentu są już prawowitymi mieszkańcami Bursy. GRATULUJEMY!
Wieczór upłynął pod znakiem dobrej zabawy, sprzyjał integracji. Na uczestników imprezy czekało wiele miłych niespodzianek tj: słodkie wypieki sekcji porządkowo -kulinarnej i dyskoteka.
Nad całością imprezy czuwały panie wychowawczynie: p. Emilia Klimek, p. Agnieszka Bernaciak i p. Katarzyna Sobolewska.

logo