Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

OBCHODY DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W BURSIE

DSC0278116 listopada po raz pierwszy w Bursie obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to promuje serdeczność i przyjazne nastawienie wobec ludzi.
Przygotowania do obchodów trwały kilka dni. Tego dnia na mieszkańców Bursy czekało wiele miłych atrakcji.
Wprowadzeniem do tematu była tematyczna gazetka, która wskazywała pozytywne wzorce zachowań. W korytarzu Bursy pojawiło się „Drzewko Życzliwości i Pozdrowień” , na którym każdy mógł umieścić dobre, miłe słowo skierowane do konkretnej osoby lub grupy.

W związku z Dniem Życzliwości odbył się także konkurs na najciekawszy plakat pod hasłem „Każdy inny wszyscy równi”, mający na celu kształtowanie postawy tolerancji, życzliwości oraz szacunku do drugiego człowieka. Konkurs skierowany był do mieszkańców wszystkich pokoi.
A oto zwycięzcy:

DSC02785

I miejsce- p.317

 

DSC02786 DSC02784
II miejsce- p.312, p.316

 

DSC02787
wyróżnienie- p.307

Miłym, podsumowującym akcentem, było ogłoszenie wyników plebiscytu na Najsympatyczniejszego Mieszkańca Bursy. Największą ilość głosów otrzymał nasz przewodniczący Filip Starus.
Laureatom, wszystkich przewidzianych na ten dzień konkursów Serdecznie Gratulujemy!
Dzień minął w miłej atmosferze, pełnej uśmiechu, radości i życzliwości. Organizatorami Dnia Życzliwości w Bursie była p .Agnieszka Bernaciak ,p. Emilia Klimek.
Zachęcamy do bycia życzliwym zawsze, nie tylko od święta!

logo