Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Święto Ziemniaka w Bursie

20151123 195104   Za nami Święto Ziemniaka, które obchodziliśmy 23 listopada, w jesienny, poniedziałkowy wieczór. Głównym bohaterem imprezy był oczywiście ziemniak. Aby uprzyjemnić obchody tego święta, młodzież z sekcji kulinarnej przygotowała zapiekankę ziemniaczaną. Po degustacji ziemniaczanej potrawy, przyszedł czas na poznanie historii ziemniaka, warzywa traktowanego w polskich domach, jako najbardziej pospolity dodatek. Po prezentacji, zaproszono chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy w quzie przygotowanym przez sekcję kulturalno–oświatową.

Młodzież znakomicie odpowiadała na pytania, które nie były wcale łatwe. Aby szanse były wyrównane, dogrywką w konkursie było obieranie ziemniaków na czas. Zwycięzcą został Kamil Wiechecki a nagrodą był oczywiście ziemniak w postaci frytek. Zabawa była doskonała, wszystkim dopisywały humor i apetyt. Organizatorkami były p. A. Bernaciak, p. E. Klimek.

logo