Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

KONKURS ,,ŚWIĄTECZNY POKÓJ’’ ROZSTRZYGNIĘTY

DSC02855Po raz kolejny przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia ogłoszony został w Bursie konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną pokoju. Organizatorką konkursu była p. Agnieszka Bernaciak. Rozstrzygniecie nastąpiło w poniedziałek 14 grudnia 2015r. o godzinie 20.00.

Jury w składzie: p. Emilia Klimek p. A. Bernaciak oceniało: pomysłowość i oryginalność kompozycji świątecznej, różnorodność wykorzystanych elementów, czystość w pokojach, ogólne wrażenie estetyczne. Wychowankowie zaskoczyli komisję nietuzinkowymi pomysłami. Świąteczne ozdoby wykonane przez wychowanków bursy były jedyne w swoim rodzaju. Łączyły motywy i elementy bożonarodzeniowego kultu – Mikołaja, gwiazdy, łańcuchów i prezentów, tworząc niepowtarzalną świąteczną atmosferę. Po przeliczeniu punktów: I miejsce –p.312,II miejsce p.307, p.316,III miejsce p.302,p.317. Zwycięzcy otrzymają nagrody niespodzianki. Gratulujemy !!!
Wychowankom dziękujemy za stworzenie tak pięknej i magicznej scenerii.

logo