Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

WIGILIA W BURSIE

DSC02881„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”
„Opłatek” C.K. Norwid

   Zgodnie z wieloletnią tradycją, 17 grudnia 2015 roku, społeczność Bursy zgromadziła się na uroczystym spotkaniu opłatkowym. Uroczystość ta jest szczególnie oczekiwana przez wszystkich wychowanków placówki. Co roku poprzedzana jest przygotowaniami, w które chętnie angażuje się młodzież. Mieszkańcy Bursy dekorują pokoje, wspólnie ubierają choinkę, przyozdabiają wigilijny stół.
Wieczór Wigilijny rozpoczął się od odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, po wysłuchaniu którego obejrzeliśmy występy artystyczne, przygotowane przez naszych kolegów pod czujnym okiem wychowawczyń.


Po części artystycznej głos zabrała Dyrektor Bursy Jadwiga Gębska . W blasku świec i migoczących choinkowych lampek złożyła wszystkim zebranym świąteczne i noworoczne życzenia.
Podczas przełamywania opłatkiem padały miłe, szczere i płynące prosto z serca życzenia. Było wiele łez wzruszenia.
Piękne dekoracje, opłatek, zapach i smak tradycyjnych potraw oraz brzmienie kolęd sprawiły, że wszystkim udzielił się wyjątkowy, świąteczny nastrój. Przy stołach panowała rodzinna i przyjacielska atmosfera.

logo