Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Akcja "BĄDŹ W PORZĄDKU I ZBIERAJ ZNACZKI"

Akcja "BĄDŹ W PORZĄDKU I ZBIERAJ ZNACZKI" jest adresowana do wszystkich mieszkańców Bursy. Celem tego przedsięwzięcia, jest uświadomienie jak duże znaczenie ma dbałość o ład i porządek swojego otoczenia. Uporządkowana przestrzeń jest bardzo ważna dla naszego psychicznego i fizycznego samopoczucia.

Bałagan, rozgardiasz, przypadkowo porozrzucane rzeczy wprowadzają w nasze życie niepotrzebny chaos, niepokój i irytację.
Czystość, ład i porządek wprowadzają natomiast do naszego życia spokój i harmonię. Świeża pościel, wyszorowana podłoga, przyjemny zapach w pomieszczeniu, sprawiają, że dobrze się wtedy czujemy. W czystym pomieszczeniu lepiej odpoczywamy, lepiej przyswajamy wiedzę, częściej się uśmiechamy. Czujemy się miło i bezpiecznie.
Ładny pokój to nie tylko czysty pokój. To pokój, w którym mieszkańcy dbają także o wystrój oraz estetykę wnętrza. To pokój, w którym pielęgnuje się tradycje i zwyczaje poprzez umieszczanie świątecznych dekoracji.
Porządek w pokoju jest również znakiem, że jego mieszkańcy szanują siebie i cenią. Troszcząc się o czystość w swoim otoczeniu dbają o wygodę i dobre samopoczucie swoich współlokatorów.
Postawa taka zasługuje na pochwałę i nagrodę. Może być przykładem dla innych.


A oto zwycięzcy :
I miejsce-p.312
II miejsce-p.316
III miejsce-p.314 p.317

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Organizatorzy przedsięwzięcia:
Emilia Klimek
Agnieszka Bernaciak

logo