Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE

trzezwy   W dniu 5 kwietnia w Bursie, odbyło się spotkanie profilaktyczne z panią Anettą Markiewicz z Tomaszowskiej Fundacji Arki Nadziei. Tematem spotkania była profilaktyka uzależnień od nikotyny oraz od niebezpiecznych środków psychoaktywnych jakimi są dopalacze.
Głównym celem było kształtowanie umiejętności skutecznego odmawiania zażywania dopalaczy, uzyskania wiedzy na temat zanieczyszczeń organizmu spowodowanych spożywaniem tych środków.
Podczas spotkania młodzież zadawała pytania, jak również przedstawiła swój punkt widzenia na dany temat.
Z pewnością spotkanie to dało dużo do myślenia młodym ludziom, zmusiło do autorefleksji i samooceny jak również wzmocniło ich zachowania asertywne.

logo