Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

WIECZÓR Z KARAOKE

IMG 0269„ Piosenka jest dobra na wszystko…”

W dniu 14.04.2016r. odbył się w naszej Bursie wieczór karaoke. Organizatorkami przedsięwzięcia były: p. E. Klimek i p. A. Bernaciak. Imprezę poprowadził Mariusz Kalużny, który doskonale spisał się w roli wodzireja. Z dużym wdziękiem i urokiem osobistym, zachęcał wszystkich uczestników do prezentowania swoich zdolności wokalnych.

Wychowankowie występowali głównie w grupach, choć zdarzały się także występy solowe. Śpiewano piosenki polskich wykonawców tj. :” Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka” (Łzy),
„Narcyz się nazywam”(Łzy), „Kołysanka dla nieznajomej”(Perfect), „Przez twe oczy zielone”(Akcent) …

Taka forma rozrywki pozwoliła młodzieży miło i kulturalnie spędzić czas wolny, sprzyjała integracji, pomagała w pokonywaniu nieśmiałości, pozwoliła na upust emocji. Po raz kolejny potwierdziło się, że nasza Bursa jest miejscem, w którym nie brakuje młodzieży uzdolnionej, z pasją i talentem.

Zorganizowanie wieczorku muzycznego nie byłoby oczywiście możliwe bez nowoczesnego sprzętu. Opiekę nad nim sprawowali: Jakub Gossa, Kamil Wiechecki .

logo