Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA ABSOLWENTÓW

IMG 0312Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?
K.I. Gałczyński

Dnia 21 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie wychowanków kończących w tym roku szkołę, a tym samym opuszczających mury naszej Bursy.

Maturzyści obejrzeli program artystyczny, który zawierał w sobie elementy humorystyczne, jak i zagadnienia skłaniające do refleksji.

Pozytywne emocje wśród uczestników spotkania, wzbudziła także przygotowana przez młodszych kolegów prezentacja multimedialna, w której umieszczone zostały zdjęcia wszystkich wychowanków, z okresu zamieszkiwania w placówce.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Jadwiga Gębska, która życzyła naszym absolwentom realizacji marzeń i wytrwałości w dążeniu do zaplanowanych celów. W imieniu własnym i Rady Pedagogicznej zaprosiła abiturientów do odwiedzania przyjaznej im Bursy zapewniając, że zawsze będą mile widzianymi gośćmi.

W części oficjalnej były także nagrody i dyplomy za aktywne uczestnictwo w życiu Bursy oraz podziękowania i kwiaty ze strony wychowanków.

Wszystkim tegorocznym absolwentom życzymy, jak najlepszych wyników i sukcesów w życiu dorosłym. Powodzenia!

logo