Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

PODSUMOWANIE CAŁOROCZNEJ AKCJI „KOREK”

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne ile posiada, ale czym się dzieli.”
Jan Paweł II

 

IMG 0547Od kilku lat nasza Bursa bierze udział, w popularnej na terenie całej Polski, akcji zbierania plastikowych zakrętek. Koordynatorem akcji w Bursie jest p. E. Klimek.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w roku szkolnym 2015/2016, udało się zebrać znaczną ilość tego cennego surowca.

W tym roku postanowiliśmy pomóc zwierzętom z zaprzyjaźnionego schroniska. Zebrane zakrętki, przekazane zostały do Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Dochód ze sprzedaży surowców wtórnych przeznaczony zostanie na sterylizację i kastrację psów i kotów.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy dla Mariusza Stępniarka i jego mamy, którzy dostarczyli rekordową ilość zakrętek do Bursy.

Pamiętajmy: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”

logo