Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

PASOWANIE NA MIESZKAŃCA BURSY

Utworzono: 28 październik 2016
Odsłony: 3641

 MG 2496    Zgodnie z wieloletnią tradycją w miesiącu październiku organizowana jest impreza integracyjna dla nowoprzyjętych wychowanków placówki, podczas której są przyjmowani do społeczności bursianej. Poprzez wspólną zabawę nowi wychowankowie mogą poznać starszych kolegów i koleżanki, zintegrować się i zbudować pozytywne relacje.

W tym roku przenieśliśmy się w czasy, dawnej, polskiej wsi. Wykonana przez sekcję kulturalno-oświatową scenografia, nietuzinkowe rekwizyty oraz przepiękne ludowe stroje, w które ubrane były osoby prowadzące uroczystość, nadawały całości odpowiedniego charakteru. Młodzież w trakcie zabawy poznawała tradycje i obrzędy ludowe. Przygotowane dla nowych mieszkańców zadania, również nawiązywały do tematu wsi. Nowicjusze mieli za zadanie sprawdzić się w takich konkurencjach jak: oranie pola, wykopki, pieczenie chleba, kiszenie kapusty czy dojenie krowy.

Nowi wychowankowie wykazali się dużą wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru. Udowodnili, że zasługują na zaszczytny tytuł „Mieszkańca Bursy”. Każdy uczestnik zabawy otrzymał certyfikat, potwierdzający przyjęcie do grona wychowanków Bursy, zobowiązujący do godnego jej reprezentowania.

Uroczystość, potocznie zwaną „otrzęsinami”, zorganizowały wychowawczynie: p. Emilia Klimek i p. Wioletta Guść przy zaangażowaniu wychowanków: Patrycji Karwat, Mariusza Kalużnego, Agnieszki Bigos, Sylwii Goski, Anety Kłody, Patrycji Królak.
Obsługą sprzętu muzycznego w czasie uroczystości zajmowali się: Jakub Gossa, Kamil Wiechecki, Dominik Lerka.

Gorące podziękowania dla rodziców, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy.

logo