Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W BURSIE

Utworzono: 15 listopad 2016
Odsłony: 3109

„Ojczyzna moja to ta ziemia droga,
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła.”


11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Po 123 latach niewoli nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.
11 listopada, to dla każdego kto czuje się Polakiem, dzień dumy narodowej.

Dnia 9 listopada w Bursie odbyła się wieczornica poświęcona symbolicznej dacie odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno- muzyczny przygotowali mieszkańcy naszej Bursy pod kierunkiem p. E. Klimek oraz p. K. Sobolewskiej .

Młodzież z zainteresowaniem oraz w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.
Niepowtarzalny klimat, podniosłość uroczystości, poszanowanie dla wartości, o jakie walczyli nasi przodkowie, na długo pozostaną w pamięci uczestników.

logo