Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Utworzono: 01 grudzień 2016
Odsłony: 1333

IMG 0684   21 listopada uznany jest za Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na dworze jest szaro, buro i ponuro, a wokół nas wszyscy są dla siebie mili, życzliwi i uśmiechnięci. Takie przynajmniej jest założenie i przesłanie święta. Zapoczątkowano go w 1973 roku. Był to protest przeciwko konfliktowi pomiędzy dwoma państwami: Egiptem i Izraelem. Od 2006 roku Dzień Życzliwości obchodzimy w Polsce. W tym dniu Polacy starają się zachować uśmiech na twarzach, nie dają się prowokować, są mili dla innych. Wszelkie kłótnie, żale i złości odstawiamy na bok. Ściskamy sobie dłonie, ustępujemy pierwszeństwa innym, pomagamy starszym. Za stolicę życzliwości w naszym kraju uważa się Wrocław. Dla mieszkańców i gości miasta rokrocznie przygotowuje się liczne atrakcje, zabawy i konkursy. Po mieście jeździ specjalny autobus z kawą, herbatą i ciastkami. Odbywają się koncerty ,rozdawane są upominki.

W związku z obchodami Dnia Życzliwości na świecie i w Polsce, również w Naszej Bursie nie mogliśmy pominąć tej daty. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali, każdego mieszkańca słodką niespodzianką, która przez cały dzień miała przypominać o życzliwości i uprzejmości. W korytarzu Bursy pojawiły się hasła promujące bycie dobrym, koleżeńskim, miłym .
Po raz kolejny zorganizowany został Plebiscyt Życzliwości. W tym roku najwięcej głosów zdobyła Anna Majcher i to jej przypadł zaszczytny Tytuł. Gratulujemy!
W pogoni za codziennymi, zwykłymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć, jak wielką moc ma jeden uśmiech, jedno dobre słowo, zwykły ludzki gest. Wierzymy, że – hasło: „Znajdź się wśród życzliwych” – stanie się mottem naszego codziennego życia i każdego dnia będzie nam przypominało o właściwych zachowaniach wobec innych.
Organizatorami Dnia Życzliwości w była p. Agnieszka Bernaciak ,p. Emilia Klimek

IMG_0679.JPG IMG_0680.JPG IMG_0682.JPG

IMG_0684.JPG IMG_0685.JPG IMG_0687.JPG

IMG_0689.JPG