Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Świąteczne wypieki – pierniki

Utworzono: 01 styczeń 2017
Odsłony: 909

IMG 0791   Zbliża się okres Świat Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki. Ta przedświąteczna gorączka stała się okazją, w Naszej Bursie, do pieczenia świątecznych pierników. W poniedziałek 12 grudnia sekcja kulinarna pod kierunkiem p. Agnieszki Bernaciak przystąpiła do pracy. W miłej atmosferze młodzież przygotowała ciasto na pierniki, po rozwałkowaniu każdy mógł wybrać ulubione wzory, najczęściej wybierano te, z motywami Świat Bożego Narodzenia. Podczas pieczenia w całej Bursie unosił się cudownie aromatyczny zapach, który kojarzył się wszystkim ze świąteczną atmosferą. Po upieczeniu pierników przyszedł czas na ich dekorację. Do dyspozycji było mnóstwo ozdób , kolorowego lukru, czekolady. Młodzieży nie zabrakło pomysłów i wyobraźni w kreowaniu oryginalnych wzorów. Kolorowe ciasteczka wyglądały pięknie i mamy nadzieję ze będą smakowały doskonale podczas Wigilii.

 

logo