Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Utworzono: 02 styczeń 2017
Odsłony: 804

IMAG0006Święta Bożego Narodzenia szybko się zbliżają,
w święta ludzie się kochają.
Przy łamaniu się opłatkiem,
płyną z oczu łzy ukradkiem.
Życzymy sobie Wszystkiego Najlepszego,
dając w policzek całusa wielkiego.
W nocy Jezus się urodzi
i serduszka nam odmłodzi.
Wesołe święta.. oby takie były
i oby wszystkie życzenia się spełniły.

   Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań, składania życzeń. Jak co roku, w okresie przedświątecznym, młodzież Bursy wraz z opiekunem p. A. Bernaciak oraz dzieci i uczniowie z Tomaszowskiego Klubu Żonkila odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polnej. Aurę świąt wzbogaciły jasełka przygotowane przez dzieci z przedszkola.Przedstawienie wywołało wielkie wzruszenie. Jednocześnie były to chwile magii i radości. Dopełnieniem spotkania było złożenie życzeń bożonarodzeniowych oraz noworocznych a także przekazanie stroików, kartek świątecznych i domowych wypieków. Postawa młodzieży wobec mieszkańców, zasługuje na wielką pochwałę. Podczas takich spotkań, młodzież uczy się szacunku i otwartości wobec ludzi chorych i niepełnosprawnych, a pensjonariusze przeżywają radosne chwile. Wspólnie spędzony czas upłynął bardzo miło i przyjemnie.

logo