Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z PRZEDSTAWICIELEM KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

Utworzono: 15 luty 2017
Odsłony: 587

policjant   W dniu 9 lutego 2017roku wychowankowie naszej bursy uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym na temat „Odpowiedzialność karna nieletnich”. Prelekcję poprowadziła asp. Agnieszka Jankowska z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.
Policjantka wyjaśniła kim jest osoba nieletnia, jaka jest różnica między przestępstwem a wykroczeniem, jakie czyny karalne popełniane są najczęściej przez nieletnich oraz w jakich sytuacjach wszczyna się przeciwko młodym ludziom postępowanie o demoralizację. Poruszony również został problem przywłaszczeń oraz przestępstw popełnianych przy użyciu Internetu. Ponadto prelegentka przypomniała, że na terenie placówki szkolnej obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu.
Na zakończenie spotkania młodzież mogła skorzystać z możliwości zadawania pytań,
z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi.
Spotkanie zorganizowała wychowawczyni – p. Wioletta Guść

logo