Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

OBCHODY DNIA ŚWIĘTEGO WALENTEGO W BURSIE

Utworzono: 25 luty 2017
Odsłony: 1017

IMG 1009   W dniu 16 lutego 2017 roku obchodziliśmy w Bursie Walentynki, czyli Święto Zakochanych. Wychowawczynie, p. E. Klimek oraz p. A. Bernaciak, przygotowały dla swoich podopiecznych mnóstwo atrakcji.
Z okazji Dnia Świętego Walentego uruchomiona została „Poczta Walentynkowa”. Przez blisko tydzień Wychowankowie mogli nadawać listy, kartki bądź też pozdrowienia do swoich sympatii oraz przyjaciół. W związku z Dniem Zakochanych zorganizowano także „Turniej Walentynkowy”, w którym rywalizowały ze sobą dwie drużyny: dziewczyny kontra chłopcy. Przygotowane konkurencje nawiązywały do tematu miłości.

Uczestnicy mieli między innymi za zadanie: ułożyć z ciał napis LOVE, dokończyć słowa piosenki o miłości, czy napisać walentynkowe życzenia dla przeciwnej drużyny. Walka była zacięta i wyrównana, ostatecznie jednak zwyciężyła płeć piękna. Podczas zabawy wręczone zostały adresatom kartki walentynkowe.
Na koniec odbyła się dyskoteka.

Walentynkowy dzień wywołał w Bursiakach wiele pozytywnych emocji.

logo