Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Faworki –tradycja ze smakiem

Utworzono: 25 luty 2017
Odsłony: 828

IMG 1131   Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła – mówi staropolskie przysłowie.
W Polsce wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejsze potrawy to pączki, oponki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami.
Zgodnie ze staropolskim zwyczajem karnawał to czas pieczenia pączków i faworków, które przygotowuje się przeważnie w tłusty czwartek. Aby tradycji stało się zadość dnia 20.02.2017r. w ramach zajęć kulinarnych młodzież, pod czujnym okiem wychowawczyni pani A. Bernaciak, smażyła faworki czyli chrust. Ciasteczka te kształtem przypominają złożoną kokardkę czy wstążeczkę i stąd wzięła się ich nazwa zapożyczona z francuskiego faveur -wąska wstążka, jedwabna tasiemka. Kruche faworki rozpływały się w ustach, trudno było im się oprzeć. Młodzież starała się nadać ciastkom jak najładniejszy wygląd, dokładnie nacinając i przewlekając ciasto. Chętnych do kosztowania nie brakowało, nikt w tym dniu nie liczył kalorii. Faworki szybko znikały z talerzy, bo słodkości okazały się udane i smaczne.

logo