Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

KONKURS RECYTATORSKI „MOJE BAJKI Z DZIECIŃSTWA”

Utworzono: 20 marzec 2017
Odsłony: 739

IMG 1254   15 marca w naszej Bursie odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Moje bajki z dzieciństwa” . Do konkursu przystąpiło 7 wychowanków : Patrycja Karwat, Dawid Lange, Magdalena Kalinowska, Anna Majcher, Karolina Zielińska, Marcin Kacprzak oraz Dominik Szewczyk. Młodzi artyści prezentowali wiersze Jana Brzechwy i Marii Konopnickiej wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu oraz uzasadnionym strojem. Każdy występ nagrodzony został przez publiczność wielkimi brawami. Wybór laureatów był bardzo trudny, gdyż wszystkie wiersze były ciekawie i barwnie zaprezentowane. Jurorzy oceniali interpretację, dykcję, oddziaływanie na odbiorców i ogólny wyraz artystyczny. Po dłuższych naradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.
I miejsce – Magdalena Kalinowska

II miejsce – Patrycja Karwat
III miejsce – Anna Majcher

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy talentu - kreatywności oraz zdolności recytatorskich!: -)
Organizatorkami konkursu były p. Emilia Klimek oraz p. Katarzyna Sobolewska.

logo