Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Uroczyste pożegnanie absolwentów w Bursie

Utworzono: 04 maj 2017
Odsłony: 869

IMG 14041200„Jutro popłyniemy daleko,
jeszcze dalej niż te obłoki,
pokłonimy się nowym brzegom,
odkryjemy nowe zatoki”.
K.I Gałczyński

24 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. W bieżącym roku szkolnym mury naszej Bursy opuści 14 osób. W podziękowaniu za wspólnie przeżyte chwile, przygotowano dla maturzystów wiele niespodzianek. Był to dzień pełen wspomnień i wzruszeń. Maturzyści obejrzeli m. in. program artystyczny przygotowany przez ich młodszych kolegów. Miłym akcentem była prezentacja zdjęć wychowanków z okresu ich zamieszkiwania w placówce.

Dla osób, które szczególnie wyróżniły się zaangażowaniem w działaniach na rzecz Bursy przygotowano nagrody książkowe. Z rąk Pani Dyrektor odebrało je w tym roku, aż 11 osób. Wśród wyróżnionych wychowanków znaleźli się: A. Kłoda, A. Bigos, P. Karwat, S. Goska,
M. Kacprzak, E. Stępowska, P. Stępowska, S. Biskup, A. Sarnecka , W. Worach, P. Królak. Gratulujemy i dziękujemy!

Na zakończenie każdy absolwent otrzymał drobny upominek.
Dopełnieniem miłego popołudnia był pyszny tort, który mamy nadzieję choć odrobinę osłodził gorycz rozstania.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach oraz pomyślności na nowej drodze życia!

Wierzymy, że jeszcze wiele razy nasi absolwenci zajrzą do Bursy, by odwiedzić swoich dawnych znajomych i przyjaciół. Do zobaczenia!

logo