Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78

Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Wigilja

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Wigilja

Jak ważna jest pamięć i powtarzalność w tradycji .
Każdego roku ubieramy choinkę, pieczemy ciasta z makiem, zasiadamy do wigilii,
adorujemy żłóbek w kościele, śpiewamy kolędy
Niech nie powtarza się chłód Betlejem, a tylko jego miłość.

   Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej placówki, w tygodniu przedświątecznym organizowana jest uroczysta kolacja wigilijna. W tym roku odbyła się 14grudnia.  Tradycja jest tradycją i tak jat to zwykle bywa, przepyszne dania wigilijne królowały na naszym stole, a wśród nich oczywiście karp, ryba po grecku, łazanki z makiem, pierogi z kapustą i grzybami.
   W dostojny nastrój wieczerzy wigilijnej wprowadziła nas młodzież , która pod kierunkiem p. Wioletty Guść, Emilii Klimek przedstawiła Jasełka , opowiadające historię wigilijną polskimi kolędami.

 
Pani dyrektor Jadwiga Gębska powitała zaproszoną panią dyrektor szkoły policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego, wychowawców, oraz młodzież bursy. podziękowała wychowawczyniom  za przygotowanie uroczystej kolacji, a następnie złożyła życzenia i przeszliśmy do najważniejszej tradycji.  Podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne.
Wigilia zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd.

logo