Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78

Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Spotkanie z policjantem

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Spotkanie z policjantem

    W dniu 20 stycznia odwiedził naszą placówkę  aspirant Marek Orzelski z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.  Tematem spotkania była odpowiedzialność karna osób nieletnich. Policjant wyjaśnił kim jest osoba nieletnia, jaka jest różnica między przestępstwem a wykroczeniem, jakie czyny karalne popełniane są najczęściej przez nieletnich oraz w jakich sytuacjach wszczyna się przeciwko młodym ludziom postępowanie o demoralizację.  Uświadomił wszystkim, że z chwilą ukończenia 13 roku życia stajemy się odpowiedzialni za swoje czyny. Funkcjonariusz  przestrzegał również przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu. Poruszony został temat cyberprzemocy, a co za tym idzie odpowiedzialności prawnej nieletnich za przestępstwa komputerowe. Spotkanie odbyło się w miłej przyjemnej atmosferze. Pan policjant chętnie odpowiadał na nasze pytanie. Każdy mógł zapytać o co tylko chciał. Po zakończeniu prelekcji w imieniu wszystkich zgromadzonych osób został wręczony panu policjantowi przez przewodniczącą bursy dyplom z podziękowaniami.

logo