Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78

Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

   29  kwietnia 2010r.W Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego zaprezentowano pokaz udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, wypadkach i zdarzeniach, które występują w życiu codziennym. Uczestnicy pokazu  wychowankowie bursy dowiedzieli się i zobaczyli jak i w jaki sposób skutecznie i szybko działać w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Sami również, mogli wypróbować własnych sił, umiejętności i wiedzę podczas ćwiczeń praktycznych.
Zaprezentowano sposoby udzielania pierwszej pomocy w poszczególnych przypadkach, takich jak: omdlenia, złamania kończyn, zadławienia, padaczka i resuscytacja krążeniowo - oddechowa. Instruktażu udzielali uczniowie Szkoły Policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego II roku Ratownik Medyczny.
Ćwiczenia prowadzone były z wykorzystaniem fantomu oraz sprzętu i materiałów opatrunkowych.

logo