Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78

Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA DOBRYCH MANIER

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA DOBRYCH MANIER


DSC01556„Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą.”

A.Mickiewicz

21 marca 2013r. wybieraliśmy najkulturalniejszego mieszkańca Bursy. 

Uroczystość poprowadziły Magdalena Kupis oraz Katarzyna Kacprzak. O miano mistrza dobrych manier walczyli wybrani podczas I tury :Katarzyna Jarosz, Filip Starus, Jagoda Jakubowska, Dawid Zysiak, Hubert Dulas, Karolina Badura. Pretendenci do tytułu mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania z zakresu zasad savoire vivre, ułożyć puzzle z hasłami o grzeczności. W czasie zmagań konkursowych oceniano również umiejętność przyszywania guzików, zaplatania warkocza oraz swobodę posługiwania się chińskimi pałeczkami.
Za każdą konkurencje można było otrzymać określoną liczbę punktów. Nad sprawnym przebiegiem całego turnieju czuwało jury,w skład którego wchodziły wychowawczynie oraz reprezentanci społeczności bursianej. Czas zliczania punktów umilały wypowiedzi przedszkolaków na temat dobrego wychowania.
Celem turnieju było kształtowanie dbałości o kulturę osobistą i kulturę języka, zachęcenie do poznawania i stosowania w codziennym życiu zasad savoire vivru.


Pierwsze miejsce oraz dyplom uznania zdobył Dawid Zysiak. Gratulujemy!

 

logo