Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78

Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

DSC01877"Źle mówić i pisać znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali". 
Janusz Korczak.

    4 listopada mieszkańcy bursy mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe biorąc udział w zorganizowanym przez p. E. Klimek i p. A. Bernaciak konkursie ortograficznym. W zmaganiach wzięło udział 10 osób: Sylwia Goska, Patrycja Bryk, Ewelina Wojteczek, Jarosław Lipski, Tomasz Przyborek, Aleksandra Maciak, Dawid Zysiak, Karolina Karaluch, Aleksandra Kowalczyk, Patrycja Królak. Trzeba przyznać, że tekst, z którym przyszło zmierzyć się uczestnikom nie należał do najłatwiejszych. Można było popełnić bardzo dużo błędów ortograficznych. Choć nikomu nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie, młodzież i tak udowodniła, że polska – często bardzo trudna - ortografia nie jest im obca.
Poziom był bardzo wyrównany. Minimalną różnicą błędów zwyciężyła Karolina Karaluch i tym samym zdobyła tytuł Bursianego Mistrza Ortografii. Gratulujemy!
Karolina oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

logo