Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78

Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
SPOTKANIE WIGILIJNE

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

SPOTKANIE WIGILIJNE

Wigilia potrawy 554   Wigilia dla większości z nas jest najbardziej wzruszającym wieczorem w roku. Jest to święto szczególnie radosne, pachnące choinką, pełne dobrych uczuć, tradycji. Jest to czas, gdy zapominamy o trudach dnia codziennego, o kłopotach, troskach, zmartwieniach.
Wigilia w naszej placówce odbywa się co roku. Jest to tradycja, którą wszyscy starają się kontynuować. Spotkania te stanowią okazję do refleksji, podsumowania minionego roku
i wyznaczeniu sobie nowych celów. Wszyscy mają okazję złożyć sobie życzenia.
Mieszkańcy Bursy bardzo intensywnie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia. Zadbali o piękny, świąteczny wystrój placówki dekorując swoje pokoje, korytarz. Na choince pojawiły się własnoręcznie wykonane przez młodzież ozdoby.
W tak odświętnie przygotowanym na ten czas miejscu, w przededniu świąt - 17 grudnia zasiedliśmy do nakrytego białym obrusem stołu by podzielić się opłatkiem. Wieczór rozpoczął się inscenizacją jasełkową, na którą zaprosił zgromadzone osoby przewodniczący Bursy, Filip Starus. W przedstawieniu wzięli udział: Agnieszka Bigos, Patrycja Karwat, Paweł Szczur, Paweł Czyż. W świąteczny, niezwykle magiczny nastrój wprowadziły uczestników wieczerzy przepięknie wykonane przez Patrycję Bryk, Karolinę Badurę, Huberta Kwapisiewicza oraz Weronikę Worach, kolędy. 

Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Gębska, która skierowała do wszystkich zebranych wiele ciepłych słów, podziękowała wychowankom i wychowawcom za przygotowanie Jasełek, życzyła wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia a także pomyślności i spełnienia marzeń w Nowym Roku.
Spotkanie wigilijne upłynęło w serdecznej, ciepłej oraz przyjacielskiej atmosferze. Na pewno na długo pozostanie w naszych wspomnieniach i pamięci!

logo