Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Odsłony: 4

IMG 24136 grudnia jak co roku odwiedził naszą Bursę Święty Mikołaj. Dotarł on do nas z workiem pełnym słodkości i tak jak nakazuje tradycja... pękiem rózg. Mikołajowi towarzyszyła urocza Śnieżynka. Zanim jednak każdy otrzymał upominek wysłuchaliśmy historii o Świętym Mikołaju. Na koniec czekała młodzież jeszcze jedna miła niespodzianka. Spośród wszystkich mieszkańców Bursy Mikołaj wylosował dwie osoby, które otrzymały w prezencie bilet do kina na wybrany przez siebie seans filmowy. Wśród szcześliwców znalazły się : Ania Majcher i Emilka Januszek. Gratulujemy.

Read More
Odsłony: 24

IMAG0116W dniu 27.11.2017r. w listopadowy wieczór młodzież miała okazję przygotowywać pod kierunkiem zaproszonej p. Roksany Mazurek nauczyciela z ZSP nr 2 oraz p. Agnieszki Bernaciak opiekuna sekcji tradycyjny żurek. Młodzież chętnie zaangażowała się w gotowanie, kroiła, smażyła a czasie spożywania posiłku oceniała walory smakowe przygotowanej potrawy. Okazało się, że doświadczenia kulinarne uczestników spotkania są bardzo bogate i że często po przyjeździe do domu sami chętnie przygotowują sobie smaczne posiłki. Wychowankowie jednogłośnie stwierdzili, że zajęcia były udane.Chłopcy i dziewczęta nauczyli się, jak prostym sposobem można ugotować pyszną domową zupę. Jej zapach długo roznosił się po Bursie!!!

Odsłony: 127

IMG 2059Hello World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela Mc Cormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Amerykańscy studenci chcieli pokazać światu, że walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie siłowy.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach, w tym w Polsce. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.
W Bursie Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy 20 listopada.

Read More
Odsłony: 116

listy do MDnia 14.11.2017r. młodzież Bursy z wychowawczyniami: p. Agnieszką Bernaciak, p. Wiolettą Guść, p. Emilią Klimek, udała się na wycieczkę do kina „Helios” na film pt. „Listy do M3″.Film opowiada historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek. Film bardzo się podobał, wprowadził nas w atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i pozytywnych emocji. Wyjście do kina było po raz kolejny okazją do integracji młodzieży oraz ciekawego spędzenia wolnego czasu.

Odsłony: 110

IMG 2033   Po raz kolejny wychowankowie Bursy zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko dla Zwierząt w Tomaszowie Maz.
Celem tego przedsięwzięcia było uwrażliwienie młodzieży na niedolę bezdomnych czworonogów oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Okazało się, że młodzieży nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Zbiórka trwała od 01 października do 31 października 2017r.
Dary przekazano do schroniska 13 listopada 2017r. Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Bernaciak.


Bardzo dziękujemy wszystkim wychowankom, którzy przyłączyli się do zbiórki!!!

Odsłony: 133

IMAG010613 listopada odbyły się zajęcia kulinarne podczas, których wychowankowie pod kierunkiem opiekuna sekcji kulinarnej p. Agnieszki Bernaciak mieli okazję przygotowywać naleśniki na słodko. Zajęcia kulinarne cieszą się sporą popularnością, bo przecież każdy z nas lubi sobie coś dobrego przekąsić…
Wspólne gotowanie to nie tylko sposób spędzenia wolnego czasu w gronie koleżanek i kolegów, ale również okazja do wzajemnego poznania się i rozwijania zainteresowań kulinarnych. Po wspólnym gotowaniu nastąpił czas na degustację przygotowanej słodkości. Przepis okazał się prosty, a efekt kulinarny przyniósł radość podniebieniu. Naleśniki smakowały wybornie!!!

Read More
Odsłony: 147

"Polska!
O, ileż w jednym słowie
Może się zmieścić wielkiej treści,
Ile rozpaczy i boleści…”

IMG 2023   Dnia 8 listopada odbyła się w naszej Bursie uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowany program artystyczny obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne i wiersze.

W akademii wzięła udział cała społeczność Bursy: p. dyrektor Iwona Gawron, p. wicedyrektor Łucja Okońska, wychowawcy oraz wychowankowie.

Wszyscy zgromadzeni obejrzeli występ z zadumą, w ciszy i skupieniu, zaś ich gromkie brawa świadczyły o tym, że zaprezentowany montaż słowno-muzyczny bardzo się podobał.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Iwona Gawron wygłosiła krótkie przemówienie na temat doniosłości Święta Niepodległości oraz podziękowała za przygotowanie cennej lekcji historii i patriotyzmu.

Read More
Odsłony: 135

IMG 1920W dniu 30 października 2017 roku, zgodnie z tradycją naszej placówki, miało miejsce „Uroczyste Pasowanie na Mieszkańca Bursy”. Impreza zwana potocznie „ Otrzęsinami” przebiegała w tym roku pod hasłem „Antyczne Otrzęsiny”.
22 wychowanków zmierzyło się z zadaniami przygotowanymi przez starszych kolegów. W trakcie zabawy zawodnicy musieli udowodnić, że są gotowi stać się pełnoprawną częścią społeczności Bursy. Młodzież miała za zadanie między innymi: wyłowić jabłka pływając w misce z wodą, wypić cierpką miksturę, zatańczyć w parach „ rock´rolla” .

Read More
Odsłony: 197

IMG 1550W dniu 28 września odbył się apel z okazji Dnia Chłopaka.
Grupa dziewcząt, pod opieką p. Katarzyny Sobolewskiej, zorganizowała niespodziankę, przeznaczoną dla męskiej części mieszkańców Bursy. Na uroczystym apelu Nasi Panowie otrzymali drobne upominki oraz moc gorących życzeń. Dziewczęta życzyły wszystkim chłopcom śmiałości w dążeniu do własnych celów, odwagi w kroczeniu swoją drogą i wytrwałości w każdym działaniu.
Wieczór upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.

Read More
Odsłony: 205

PA12071512 października 2017 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Młodzież z Bursy Samorządu Województwa Łódzkiego złożyła gorące podziękowania wszystkim nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w kształtowaniu ich osobowości i wiedzy. Życzyła pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, pogody ducha oraz pasji w przekazywaniu wiedzy.

Read More
Odsłony: 198

IMG 1534W dniu 28 września 2017 roku w Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się wybory do Zarządu Młodzieżowej Rady Bursy oraz sekcji zainteresowań. Wybory do Zarządy Młodzieżowej Rady Bursy były powszechne, równe oraz tajne. W wyborach wzięli udział wszyscy wychowankowie Bursy. Każdy wychowanek mógł oddać tylko jeden głos na wybranego przez siebie kandydata.

Read More
Odsłony: 1294

UWAGA

Informujemy, iż ZAKWATEROWANIE DO BURSY

rozpoczyna się w dniu 3 września 2017 r. od godziny 16:00

Serdecznie zapraszamy.

Ponadto informujemy, iż w dniu 3 września o godz. 17:00 

odbędzie się Zebranie Pani Dyrektor z rodzicami wychowanków.