Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

20190204 213123Zakończyła się już XIX edycja ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Akcja trwała od 26 listopada 2018r. do 2 stycznia 2019r. Jej celem jest zebranie jak największej ilości monet, które fundacja „Nasz Dom" przekaże na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Read More

IMG 41214.02.2019r. wychowankowie naszej Bursy wzięli udział w pouczającej prelekcji profilaktycznej na temat odpowiedzialności karnej za czyny zabronione z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Spotkanie poprowadzili: st. asp. Agnieszka Jankowska, st. sierż. Krzysztof Selega oraz st. sierż. Adrian Chlebowski.

Read More

IMG 409922 stycznia 2019r. grupa chętnych wychowanków uczestniczyła w Konkursie Wiedzy o Regionie Łódzkim. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru obejmujący zagadnienia geograficzne, historyczne, przyrodnicze i kulturalne związane z województwem łódzkim. Celem konkursu było propagowanie i upowszechnianie wiedzy o naszym kraju i regionie wśród młodzieży.

Read More

IMAG070521 i 22 stycznia to dwa dni dedykowane naszym babciom i dziadkom. W tych dniach wnukowie składają życzenia swoim najbliższym, obdarowują podarunkami. Co roku o tej porze w ramach akcji Tomaszowskiego Klubu „Żonkil“ odwiedzamy zaprzyjaźnionych Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Są to osoby dla nas szczególnie bliskie. Przejmujemy od nich spokój i ciepło. Każda wizyta dostarcza wszystkim wiele radości i wzruszeń.

Read More

IMG 4053W dniu 14.01.2019r. w naszej Bursie odbył się VII turniej gry w warcaby.
Jest to trudna dyscyplina, która wymaga bardzo dużego wysiłku umysłowego. Mało osób interesuje się tym sportem, ale znalazło się wśród społeczności Bursy kilku wychowanków, którzy spróbowali swoich umiejętności : Klaudia Stańczyk, Emilia Zawada, Kacper Kośka, Andrzej Kośka, Dawid Twardowski, Marcin Kacprzak, Krzysztof Dziedzic.

Read More

aW niedzielę 13 stycznia 2019 roku wychowankowie Bursy oraz słuchacze Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego włączyli się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Finał XXVII WOŚP przeprowadzono w Hali Sportowej ZSP nr 1 ,,Mechanik”.
Jak co roku przygotowano moc niespodzianek. Zgromadzeni mogli wziąć udział  w koncertach, pokazach, konkursach i licytacjach.

Read More

IMG 4045W okresie przedświątecznym ogłoszony został w Bursie konkurs pod hasłem „Najpiękniejsza bombka bożonarodzeniowa”. Celem przedsięwzięcia było podtrzymywanie i kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, a także rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych wychowanków. Własnoręcznie wykonane przez uczestników konkursu ozdoby podkreślały niezwykłą atmosferę świąt.

Read More

IMG 396819 grudnia w naszej Bursie odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna. W świąteczny nastrój wszystkich zebranych wprowadził ciekawy program artystyczny, przygotowany przez młodzież w którym nie zabrakło kolęd, piosenek i pięknej poezji. Zgodnie z tradycją nie zabrakło serdecznych świątecznych życzeń. Pani Dyrektor złożyła wszystkim ciepłe życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W podniosłej atmosferze uczestnicy Wigilii podzielili się opłatkiem. Następnie wszyscy wspólnie zasiedliśmy, do stołu z tradycyjnymi potrawami świątecznymi. Tego magicznego wieczoru panowała radosna atmosfera, wzajemnej życzliwości i świątecznej magii.

Read More

IMAG0678W grudniu młodzież Bursy zabrała się do porządkowania i świątecznego przystrojenia pokoi, by wprowadzić odrobinę blasku i piękna w życie ogłoszony został konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój pokoju. W dniu 17 grudnia 2018 roku komisja dokonała przeglądu tych pokoi.
Wyróżniono następujące pokoje:
I miejsce – p.312
II miejsce – p.305
III miejsce – p.316,318
Wyróżnienie – p.301

Read More

IMAG0670Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. Młodzież wraz z wychowawczynią p. A. Bernaciak postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do naszej Bursy. W dniu 11 grudnia miało miejsce wielkie pieczenie pierników a następnie 17 grudnia odbyło się ich dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik były tysiące - efekty owej pracy mogli zobaczyć i posmakować.

Read More

48378025 415430145661938 6541378111139741696 n  17 grudnia odbyło się przedświąteczne spotkanie mieszkańców DPS przy ul. Polnej  z dziećmi i młodzieżą z Tomaszowskiego Klubu „Żonkil”. Naszą placówkę reprezentowały uczennice kierunku technik masażysta wraz z nauczycielkami p. D. Wojciechowską- Jajek i p. K. Sobolewską. Upominki dla seniorów wykonane zostały przez młodzież naszej Bursy pod kierunkiem p. E. Klimek.

Read More

kino122018Dnia 11 grudnia grupa wychowanków pod opieką wychowawczyń: A. Bernaciak, E. Klimek oraz K. Sobolewskiej wybrała się do tomaszowskiego kina „Helios” na film Michała Kwiecińskiego pt. „Miłość jest wszystkim”. W rolach głównych wystąpili m.in. Olaf Lubaszenko, Mateusz Damięcki, Agnieszka Grochowska czy Maciej Musiał. Akcja filmu dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do świąt. Pojawienie się Świętego Mikołaja powoduje nieoczekiwany ciąg zdarzeń w losach bohaterów.
Romantyczna komedia okazała się trafnym wyborem. Wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Było miło, sympatycznie i kulturalnie.

 Z przyjemnością informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. "11 listopada – Święto Niepodległości". Dziękujemy Wychowankom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Nieodległości. Wszystkie prace konkursowe były bardzo ciekawe i oryginalne. Wyłonienie zwycięzców było dla Jury trudnym zadaniem. Po burzliwych naradach Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić następujące osoby:

Read More

1„Rekord dla Niepodległej”
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego
9 listopada 2018 roku o symbolicznej godzinie 11:11
zorganizował wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego”
wpisując swój udział w ten wyjątkowy czas dla Polski
oraz upamiętniając te chwile w historii naszej Placówki.

Read More

IMG 3848   8 listopada spotkaliśmy się w bardzo kameralnej atmosferze, by przy dźwiękach pianina i gitary, świecach i dobrej herbacie zakosztować wspaniałej duchowej uczty. Podobnie jak w wielu innych miejscach naszego kraju świętowaliśmy w ten sposób 100-lecie odzyskania Niepodległości. Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy polegli za Ojczyznę, byśmy my mogli dzisiaj cieszyć się wolnością. Wspólnie śpiewane, doskonale nam znane, legionowe pieśni przeplatały się z refleksyjnymi utworami współczesnymi, świadczącymi o wrażliwości i ciągłej pamięci młodych - zarówno twórców jak i wykonawców. Do głębi poruszały i wprowadzały w zadumę wypowiadane przez mieszkańców naszej Bursy wybrane teksty literackie.

Read More

IMAG0514001Jak co roku nie zapominamy o naszych czworonożnych przyjaciołach. W miesiącu październiku zorganizowana została akcja charytatywna ,,Przekaż pluszaka dla szczeniaka”. W zbiórkę zaangażowała się społeczność szkolna a także młodzież z Bursy. Dary zostaną przekazane szczeniakom, które przebywają w domach tymczasowych pod opieką Tomaszowskiego Towarzystwa Przyjaciół i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Koordynatorami akcji były: A.Bernaciak,E.Klimek,D.Wojciechowska-Jajek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję pomocy.

IMG 3608„Przyjaciele są jak ciche anioły,
które podnoszą nas kiedy skrzydła zapominają jak latać”
Antoine de Saint-Exupéry

25.10.2018r. w Bursie odbyła się uroczystość, której celem było wzajemne zapoznanie się starszych i młodszych roczników oraz oficjalne powitanie nowych mieszkańców naszej placówki. Przygotowane na ten wieczór zabawy i konkursy sprzyjały integracji młodzieży.
Wspierane przez starszych kolegów „pierwszaki”, z uśmiechem na twarzy, wykonywały przygotowane dla nich zadania, pokazywały swoje umiejętności i kreatywność. Na zakończenie spotkania przewodnicząca Młodzieżowej Rady Bursy Zuzanna Szporak wręczyła wszystkim uczestnikom zabawy pamiątkowe dyplomy. Imprezę poprowadziły: Wiktoria Lerka oraz Kamila Karwat. Spotkanie upłynęło w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze.

Read More

baner internet BODo końca października br. trwa głosowanie na zadania do realizacji w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego! Każdy z nas, oddając swój głos, może mieć wpływ na to, jak zmienia się i rozwija nasz region. Wybierać możemy spośród 155 zadań wojewódzkich lub subregionalnych o różnorodnej tematyce m.in. zdrowotnej, sportowej, kulturalnej, infrastrukturalnej.

Wejdź na stronę bo.lodzkie.pl i przekonaj się, jakie to proste! BO Ty tu rządzisz!

plakat internet BO

1Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego.
15 października 2018 roku świętowaliśmy ten dzień w szczególny sposób, upamiętniając rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystość w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, oraz przedstawiciele słuchaczy i wychowanków.
Pani dyrektor Iwona Gawron złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom, podziękowała za trud włożony każdego dnia w wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła nagrody dyrektora.
Młodzież działająca w Samorządzie Słuchaczy oraz Młodzieżowej Radzie Bursy, na rę

Read More

IMG 3474Z okazji Dnia Chłopaka grupa dziewcząt, pod opieką wychowawczyń: p. E. Klimek oraz p. K. Sobolewskiej, przygotowała niespodziankę dla męskiej części mieszkańców naszej Bursy. 01.10.2018r., podczas uroczystego apelu wręczone zostały chłopcom drobne upominki. Dziewczyny życzyły swoim kolegom pogody ducha oraz wytrwałości w realizacji swoich marzeń. Wieczór upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.

Read More

IMAG0464Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

01 października 2018 r. zorganizowano akcję sadzenia żonkili. W przygotowanej rabatce przed budynkiem szkoły powstało żonkilowe Pole Nadziei. Wiosną kwiaty ,które wyrosną z posadzonych cebulek zostaną sprzedane podczas kwesty ,,Pól Nadziei”. Pola Nadziei to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom a także pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjum.
Żonkil jest międzynarodowym symbolem solidarności z ludźmi chorymi na raka. Wielu z nas zna osoby, które walczyły lub walczą o zdrowie lub życie. Często są to osoby nam bliskie, dlatego należy je wspierać, solidaryzować się z nimi w walce o zdrowie. Dla ludzi chorych często ważne jest spotkanie wolontariuszy, którzy wspomagają dobrym słowem i służą pomocą i modlitwą.

Read More

W dniu 12.09.2018r. odbyły się demokratyczne wybory do Zarządu Młodzieżowej Rady Bursy. Młodzież wybierała swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów. Każdy wychowanek mógł oddać tylko jeden głos. W wyniku tajnego głosowania wybrany został nowy samorząd, który będzie reprezentować społeczność Bursy.

W skład Zarządu Młodzieżowej Rady Bursy wchodzą:

Przewodnicząca: Zuzanna Szporak
Z-ca: Kamila Karwat
Skarbnik:Weronika Sadowska
Członkowie: Weronika Kubik, Wiktoria Lerka

Opiekun: mgr Emilia Klimek

Podczas spotkania wyłoniony został także skład sekcji kulturalno - oświatowej i porządkowo – kulinarnej.

W skład sekcji kulturalno-oświatowej wchodzą:

Przewodnicząca: Weronika Kubik
Z-ca: Patrycja Banaszkiewicz
Członkowie: Dawid Twardowski, Emilia Zawada, Katarzyna Wrocławska

Opiekun: mgr Emilia Klimek

W skład sekcji porządkowo – kulinarnej wchodzą:
Przewodnicząca: Wiktoria Lerka
Z-ca: Patrycja Kaczmarczyk
Członkowie: Ewelina Gałązka , Maja Biedrzycka ,
Emilia Zawada, Patrycja Żak
Opiekun: mgr A. Bernaciak

Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy owocnej i pełnej sukcesów pracy w nowym roku szkolnym 2018/2019!

 

UWAGA

Informujemy, iż ZAKWATEROWANIE DO BURSY

rozpoczyna się w dniu 2 września 2018 r. od godziny 16:00

Serdecznie zapraszamy.

Ponadto informujemy, iż w dniu 2 września o godz. 17:00 

odbędzie się Zebranie Pani Dyrektor z rodzicami wychowanków.

logo