Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Żonkil oznacza nadzieję

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Żonkil oznacza nadzieję

IMAG0464Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

01 października 2018 r. zorganizowano akcję sadzenia żonkili. W przygotowanej rabatce przed budynkiem szkoły powstało żonkilowe Pole Nadziei. Wiosną kwiaty ,które wyrosną z posadzonych cebulek zostaną sprzedane podczas kwesty ,,Pól Nadziei”. Pola Nadziei to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom a także pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjum.
Żonkil jest międzynarodowym symbolem solidarności z ludźmi chorymi na raka. Wielu z nas zna osoby, które walczyły lub walczą o zdrowie lub życie. Często są to osoby nam bliskie, dlatego należy je wspierać, solidaryzować się z nimi w walce o zdrowie. Dla ludzi chorych często ważne jest spotkanie wolontariuszy, którzy wspomagają dobrym słowem i służą pomocą i modlitwą.

Dziękujemy wolontariuszom: Z. Szporak, K. Karwat, P. Wojciechowskiemu za pomoc przy sadzeniu cebulek żonkili i poświęcony czas .Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Bernaciak.

logo