Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Żonkil oznacza nadzieję

Żonkil oznacza nadzieję

IMAG0464Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

01 października 2018 r. zorganizowano akcję sadzenia żonkili. W przygotowanej rabatce przed budynkiem szkoły powstało żonkilowe Pole Nadziei. Wiosną kwiaty ,które wyrosną z posadzonych cebulek zostaną sprzedane podczas kwesty ,,Pól Nadziei”. Pola Nadziei to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom a także pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjum.
Żonkil jest międzynarodowym symbolem solidarności z ludźmi chorymi na raka. Wielu z nas zna osoby, które walczyły lub walczą o zdrowie lub życie. Często są to osoby nam bliskie, dlatego należy je wspierać, solidaryzować się z nimi w walce o zdrowie. Dla ludzi chorych często ważne jest spotkanie wolontariuszy, którzy wspomagają dobrym słowem i służą pomocą i modlitwą.

Dziękujemy wolontariuszom: Z. Szporak, K. Karwat, P. Wojciechowskiemu za pomoc przy sadzeniu cebulek żonkili i poświęcony czas .Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Bernaciak.

IMAG0464.jpg IMAG0467.jpg IMAG0473.jpg

IMAG0474.jpg IMAG0475.jpg