Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

IMG 4602Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne. Aby rozwiać wszelkie mity związane z paleniem e-papierosów wychowawcy zainicjowali spotkanie profilaktyczne pt. „Szkodliwość e-papierosów”. Zajęcia edukacyjno-informacyjne poprowadziła p. A. Motyl z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.
Po krótkiej prezentacji i prelekcji, młodzież mogła wykonać badanie na smokolajzerze, który wskazywał im poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Podczas spotkania wychowankowie mieli możliwość także założenia narkogogli i alkogogli – specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu po spożyciu narkotyków. Alkogogle i narkogogle symulują obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, problem określenia kierunków, zniekształcenie widocznego obrazu, zmiany w ocenie odległości czy podwójne widzenie.
Organizatorami spotkania była pani Agnieszka Bernaciak, pani Emilia Klimek.

wieczornica4ok„Święta miłości kochanej ojczyzny
Czują cię tylko umysły poczciwe!
Dla ciebie zjadłe smakują trucizny,
Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe.”
I. Krasicki


7 listopada 2019r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Maz. odbyła się wieczornica niepodległościowa z okazji 11 listopada pt. ,,Ja to mam szczęście”. Podczas uroczystości młodzież Bursy recytowała poezję patriotyczną opartą na wybranych fragmentach dzieł literackich, wspominano trudne momenty w dziejach naszej ojczyzny. Prezentowane utwory literackie opatrzone były komentarzem nie tylko słownym, ale i muzycznym, które są częścią naszej tożsamości narodowej, opowiadają o naszych dziejach, sławią bohaterów, krzepią ducha. Program artystyczny prezentował różne aspekty patriotyzmu: przywiązanie do historii, kultury i języka narodowego. Ukazywał je w perspektywie polskich utworów muzycznych: M. Grechuty, LAO CHE ,KULT, T.LOVE.

Read More

part00000129 i 30 października dwie grupy wychowanków pod opieką wychowawców p. Agnieszką Bernaciak p. Katarzyną Sobolewską wybrała się na kręgle do NAVI Bowling Club. Każdy wie, że sport to zdrowie a w zdrowym ciele, zdrowy duch w związku ze starymi porzekadłami postanowiliśmy zadbać o własną tężyznę. Dobra zabawa i humor sprawiły, że czas pędził w zastraszającym tempie. Godzina gry szybko minęła, ale wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Wszystkim polecamy taką formę aktywnego wypoczynku oraz zachęcamy do podnoszenia sprawności fizycznej. Zabawa była wyśmienita! Warto było spędzić ten czas na sportowo!

Read More

biblioteka 510x30023 października br. biblioteka naszej placówki zaprosiła na wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych młodzież mieszkającą w bursie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, której sprzyjała obecność wielu nowych i ciekawych pozycji książkowych. Oprócz zbiorów naszej biblioteki można było sięgnąć po goszczące u nas egzemplarze wypożyczone w ramach współpracy z biblioteką Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Piłsudskiego. Raz jeszcze zauważyliśmy, iż książka jest dobra na wszystko - uczy i relaksuje. Zostały zebrane i przypomniane powody, dla których warto czytać. Miejmy nadzieję, że wśród gości znajdziemy nowych czytelników, może nawet wielbicieli książki.

IMG 20191024 170005W dniu 24.10.2019r. odbyło się w naszej placówce niezwykłe spotkanie. Bursę odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Gościem specjalnym był pies policyjny. Przewodnik psa tropiącego opowiedział młodzieży na czym polega jego praca, i w jaki sposób wykorzystywane są umiejętności jego psa służbowego w codziennej służbie. Tematem przewodnim spotkania były zagrożenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z wychowankami na temat uzależnień, jakim mogą ulec młodzi ludzie sięgający po dopalacze oraz narkotyki. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Read More

20 DENW dniu 15 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dyrekcja, wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi, młodzież Bursy oraz słuchacze Zespołu spotkali się na uroczystym apelu. Młodzież z tej okazji przedstawiła krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje talenty: był śpiew, taniec, recytacja wierszy, nie zabrakło podziękowań oraz miłych słów.
W części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor Iwona Gawron, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom, podziękowała za trud włożony każdego dnia w wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora.
Na zakończenie wychowankowie Bursy, na ręce pani dyrektor złożyli serdeczne podziękowania oraz wyrazili słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.
Kwity były miłym akcentem tej uroczystości.

Read More

IMG 448630 września wychowankowie naszej Bursy świętowali Dzień Chłopaka. Dziewczęta pod kierunkiem p. E. Klimek przygotowały dla swoich kolegów miłą niespodziankę. Podczas uroczystego apelu przedstawicielki płci pięknej złożyły wszystkim Panom serdeczne życzenia oraz wręczyły upominki. Wieczór upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.

Read More

26.09.2019r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy oraz sekcji zainteresowań działających w placówce. Wyłoniony Zarząd będzie reprezentował ogół mieszkańców przez cały rok szkolny 2019/2020.

Zarząd stanowią:

Przewodnicząca: Kamila Karwat
Z-ca: Weronika Kubik
Skarbnik: Zuzanna Szporak
Członkowie: Bartłomiej Lipski, Emilia Zawada, Weronika Kacprzak, Małgorzata Goska

Opiekun: p .Emilia Klimek

Read More

INFORMACJA
DOTYCZĄCA DOKONYWANIA OPŁAT ZA POBYT W BURSIE
WPŁAT NALEŻY DOKONYWAĆ PRZELEWEM NA KONTO
04 1240 3073 1111 0010 7497 9214
TYTUŁEM: OPŁATA ZA BURSĘ SWL W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM
ZA MIESIĄC ( TU WPISUJEMY MIESIĄC)
KWOTA OPŁATY ZA MIESIĄC WYNOSI: 40,00 ZŁ.
WPŁATY NALEŻY DOKONYWAĆ
DO 15-GO KAŻDEGO MIESIĄCA

IMG 4458Dnia 16.09.2019r. odbyło się spotkanie integracyjne przy ognisku dla wychowanków i kadry pedagogicznej w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim. Wspólne biesiadowanie sprzyjało lepszemu poznaniu się, nawiązaniu nowych relacji. Młodzieżowa Rada Bursy oficjalnie przywitała nowych mieszkańców. Wszystkich uczestników połączyła dobra zabawa. Ognisko okazało się doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Pogoda i humory dopisały wszystkim uczestnikom imprezy.

Read More

logo